OVERSEAS HOCKEY AGENCY

Agentura OVERSEAS AGENCY je hokejová agentura, kterou založili v roce 2016 Miroslav a Filip Barusovi. Hlavním posláním a prioritou OVERSEAS AGENCY je nabídnout mladým hokejistům možnost skloubit dohromady hokej, vzdělání, poznání cizího prostředí a prožití nezapomenutelných zážitků na ledě i mimo něj.

Jako jediná v celé EVROPĚ se OVERSEAS AGENCY specializuje na takzvanou “Jarní ligu” v Kanadě. Spolupracuje s velkým množstvím kanadských trenérů, se skauty a je napojena na kanadské kluby. Agentura už od roku 2011 dává mladým hokejistům ve věku 9 až 20 let možnost zlepšování svých hokejových schopností a dovedností.

OVERSEAS AGENCY ale není jen Jarní liga. Naším cílem je připravit mladé sportovce na jejich kariéry, ale i jejich nehokejový život tím, že jim poskytneme návody pro rozvoj jejich schopností, mentality a sportovního růstu. Chceme zdokonalovat jejich um, dovednosti i lidskou kvalitu, a zvyšovat jejich hodnoty jako vášeň pro sport a výkon.

Jsme zde od toho, abychom podporovali naše hráče jakýmkoliv způsobem, k čemuž využíváme ty nejlepší české a zahraniční trenéry, tréninkové systémy a prostředí. Naše týmy pod názvem Overseas Stars hrají turnaje a zápasy na kanadské Jarní lize, ale i turnaje a zápasy v Evropě a ČR.

Agentura díky rozvíjející se spolupráci s kanadskými kluby a agenty nabízí individuální možnosti hráčům po celý rok. Kromě toho nabízí komplexní služby, které zahrnují individuální tréninky, kempy a turnaje v České republice i různě po Evropě, aby byla hráčům poskytnuta návaznost i po návratu ze zámoří.

V ČÍSLECH

480

HRÁČŮ

280

ZÁPASŮ

7

REPREZENTANTŮ

6

TRENÉRŮ

NAŠE HISTORIE

2016

 

Agentura Overseas byla založena v roce 2016. Při své premiéře vyrazil na Jarní ligu do Calgary tým ročníku 2003, který zaznamenal skvělý úspěch, když zvítězil na turnaji Canmore Cup.

2017

 

O rok později se do Kanady vydal opět tým ročníku 2003, jenž se zúčastnil hned čtyř turnajů. Největší úspěch slavil na Stampede Challenge cupu, kde celé klání ovládl. Kromě toho obsadil dvakrát bronzovou příčku (Spartan cup a Kamloops cup) a jedno čtvrté místo (Aberta Champions cup).

2018

 

V roce 2018 jsme absolvovali už třetí Jarní ligu, tentokrát s hráči ročníků 2000 až 2008 (týmy 2004 a 2006). Ročník 2004 prohrál finále Spartan challenge cup a skončil druhý, ročník 2006 získal stříbro na turnaji Stampede Challenge cup, ze Spartan cupu pak bral bronzové medaile.

2019

 

Na jaře roku 2019 skládáme z hráčů ročníků 2000 až 2008 pro Jarní ligu tři týmy – 2005, 2006 a 2007. Tým ročníku 2007 skončil třetí na Stampede challenge cupu. Týmy ročníku 2005 a 2006 se zúčastnily i nejprestižnějšího turnaje Western Elite Prospect Showcase. Hráči jsou na této nejprestižnější sérii turnajů v celé Severní Americe i na celém světě zkoušeni ve svých dovednostech a pečlivě měřeni při combine testech. Při těžkých zápasech nastupují před zraky manažerů a skautů z WHL

2020

 

Bohužel jsme nemohli odcestovat na Jarní ligu kvůli covidu. Po vyhlášení zákazu trénování dětí v ČR jsme pořádali kempy pro ročníky 2002 až 2011 různě po Evropě, kde to bylo možné kvůli opatřením. Konkrétně v Seindorf am Ossiacher See a 4x ve Swidnici. Kromě tréninků jsme odehráli i několik přátelských utkání.

2021

 

Nemohli jsme odcestovat na Jarní ligu kvůli covidu. Znovu jsme pořádali tréninkové kempy, kde se sehrálo i spoustu zápasů s ročníky 2002 až 2010. Konkrétně v rakouském Seindorf am Ossiacher See a Sanoku. Dále jsme se zúčastnili turnajů v Budapešti a Piešťanech.

2022

 

V roce 2022 jsme se společně s 50 dětmi ročníků 2003 až 2011 poprvé vydali do nového města, a to sice Cochrane nedaleko Calgary. Tamní prostředí nám poskytlo skvělou základnu pro trénování, pro zápasy, i pro poznávání okolí a nové kultury. Celkem se nám podařilo sestavit tři mančafty, které sehrály kvalitní zápasy s kanadskými týmy. Mimo to se nám podařilo zajistit také prohlídku domovského stánku Calgary Flames – Saddledome, kde jsme měli možnost prohlédnout si nejen stadion jako takový, ale také samotnou kabinu tohoto týmu.

2023

 

V Kanadě s námi byli